Zij hebben echt de tijd van hun leven
Annelies (67) werkt als vrijwilliger bij Stichting Reis met je Hart, een organisatie die vakanties en dagjes weg organiseert voor mensen die dit financieel niet kunnen betalen. Annelies heeft zelf jarenlang een eigen reisbureau gehad en is inmiddels met pensioen. Nu gunt zij iedereen de ervaring van er even tussenuit zijn.

Stichting Reis met je Hart ontvangt sponsorgeld om mensen deze ervaring te kunnen bieden. Annelies vertelt: “Vaak kunnen zij er niets aan doen. De omstandigheden hebben ervoor gezorgd dat ze het financieel zo zwaar hebben. Regelmatig is er sprake van mishandeling of een scheiding. Deze mensen worden vaak bevooroordeeld en ik zou graag wat meer begrip voor hen willen kweken.”
Wanneer we een geschikte plek zoeken voor een gezin, zorgen we er eigenlijk altijd voor dat er een zwembad bij zit. Een zwembad is toch wel het allermooiste. Maar er zijn ook gezinnen die nog niet eens een bikini hebben, omdat daar geen geld voor is. Om de kinderen dan zo’n ervaring te kunnen geven, want zij kunnen al helemaal niets aan de situatie waarin zij zitten doen. Dat is fantastisch. Zij hebben echt de tijd van hun leven.
Annelies: “Ik ben dan de vakantie-oma. Ik zorg ervoor dat alles goed loopt tijdens het weekendje weg of de vakantie en neem ze mee op sleeptouw. De glimlach van de kinderen die je ervoor terugkrijgt, daar doe ik het voor. Dat is zó hartverwarmend.”
Sommige verhalen blijven je altijd bij, vertelt Annelies, zoals de moeder met twee kinderen dat een weekje naar Zandvoort kon. We hadden van alles voor hen geregeld, zoals pizza’s bakken en racen op het circuit. De oudste zoon kon geen vrij krijgen van zijn werk, maar doordat ze in Zandvoort waren, kon hij ’s avonds wel aansluiten. In diezelfde week hebben ze ook de as van een dierbare uitgestrooid. Heel bijzonder dat dit juist toen kon gebeuren. Het bizarre is dat we drie weken later het bericht kregen dat de moeder van het gezin plotseling was overleden. Dat was echt heel verdrietig. Annelies: “Ik sprak de kinderen nog en zij waren zo dankbaar dat ze deze vakantie-ervaring nog met hun moeder hadden kunnen delen. Dat zijn toch echt de allermooiste dingen van het leven. Zo bijzonder dat ik hieraan heb mogen bijdragen.”
Ik ben ook weer op Haarlemmermeervoorelkaar gaan kijken en zag opnieuw een mooie hulpvraag die met reizen te maken had, van Stichting Weekje Weg. Daar heb ik me afgelopen week ook voor aangemeld. Ik heb meerdere dingen gedaan als vrijwilliger, zoals ouderen helpen in Floriande of tekenles geven op De Horizon. Maar mijn hart ligt toch echt bij het reizen. Ik heb ook veel samengewerkt met Stichting Prakkie. Via hen hebben we gezinnen gevonden die in aanmerking kwamen voor een mooie reis bij Stichting Reis met je Hart.
Elk uurtje telt als vrijwilliger. Ik word echt rijker van vrijwilligerswerk doen. Die glimlach, die mooie verhalen. Ze raken me en maken mij een rijker mens. Verblijd jezelf en doe vrijwilligerswerk. Het kan heel simpel zijn; je hoeft geen moeilijke dingen te doen. Maar het brengt zó veel.
Door Roxanna Booms
Ik vind het gewoon leuk
Rietje Eggers is vrijwilliger bij de Energiebank en Stichting Thuisgekookt. Voor Rietje geeft het gewoon voldoening om met anderen om te gaan en voor anderen iets te betekenen. Want zij betekenen ook weer iets voor haar. Rietje kookt twee keer per weer voor Ineke. Een dame van 81 die slecht ter been is en heel erg smult van het lekkere eten van Rietje. Deze week krijgt ze een lekkere tomaten-paprikasoep.
Lees het verhaal